Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kāda nodeva jāmaksā par uzdāvināta īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatā

J
jautā:
16. aprīlī, 2020
Alise

Labdien! Mana mamma vēlas nodot man nekustamo īpašumu (dzīvokli) un dāvinājuma līgumā norāda vērtību 1000 eiro. Vai nodeva 0,5% apmērā ir jāmaksā no šiem 1000 eiro vai arī no kadastrālās vērtības, kas ir krietni lielāka?

A
atbild:
20. aprīlī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Maksājamās valsts nodevas apmēru un kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 1250 par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā.

Šo noteikumu 8. punkts noteic, ka, aprēķinot valsts nodevu, par nekustamā īpašuma vērtību uzskatāms augstākais novērtējums, arī starp nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību un atsavinājuma (dāvinājuma) līgumā norādīto vērtību.

Valsts nodevu par dāvinājumā no vecākiem saņemta īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā nosaka 0,5% apmērā no nekustamā īpašuma vērtības.