Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja pārmaksāts par ūdens patēriņu

J
jautā:
15. aprīlī, 2020
Raimonda

Labdien! Vairākus gadus esmu mazliet par daudz nodevusi ūdens skaitītāju rādījumus, un pēdējā ūdens skaitītāju verifikācijā parādās, ka pa virsu ir nodoti 100 kubi aukstā ūdens un 50 kubi karstā ūdens. Vai varu kādu laiku nemaksāt līdz norādītajiem pārmaksātajiem skaitītājiem, un kur man jāvēršas, lai to nokārtotu?

A
atbild:
16. aprīlī, 2020
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Tā nav normāla situācija, liela nozīme atbildes sniegšanā ir apstākļiem, kā šī situācija izveidojusies un kā tas konstatēts. Iedzīvotāji paši ir atbildīgi par precīzu ūdens skaitītāju patēriņu nodošanu. Grūti saprast šādu nepareizu rīcību (nodot rādījumus, kas neatbilst patiesībai). Katrā ziņā jārunā ar maksājumu administratoru. Daudzdzīvokļu namos visbiežāk tas būs mājas kopīpašuma pārvaldītājs vai pakalpojuma sniedzējs. Iespējams, maksājumu administrators var nākamo mēnešu maksājumos pakāpeniski koriģēt patēriņu.