Lasīšanai: 1 minūte

Vai var vērst piedziņu uz transportlīdzekli, kas reģistrēts citā valstī

J
jautā:
07. martā, 2020
Eduards

Labdien! Vai tiesu izpildītājs var vērst piedziņu uz automašīnu, ja tā ir reģistrēta citā valstī?

A
atbild:
20. martā, 2020

Labdien! Tiesu izpildītāju likuma 40. panta pirmā daļa nosaka: zvērināta tiesu izpildītāja izvirzītās prasības un dotie rīkojumi, veicot amata darbības, ir saistoši visām personām valsts teritorijā.

Tā kā transportlīdzeklis ir reģistrēts citas valsts publiskajā reģistrā, Latvijas zvērināts tiesu izpildītājs nevarēs tam CSDD reģistrēt liegumu un vērst uz to piedziņu.