TĒMA: Skola

Ir iespējama situācija, kad vērtējumu visi skolēni nesaņem vienā dienā

J
jautā:
03. martā, 2020
Elza

Vai likumā ir noteikts, ka izglītības iestādes e-klases žurnālā mācību stundā skolotājs nedrīkst izlikt vērtējumu dažiem skolēniem, jo vienā ailītē ir obligāti jābūt izliktiem vērtējumiem ballēs, vai i/ni visiem skolēniem, kuri ir mācību stundā? Nu, piemēram, nedrīkst būt tā, ka šodien vērtējumu saņems Līga un Anna, bet nākamajā stundā vērtējumu saņems Jānītis, Pēterītis un Andrītis. Visiem skolēniem vērtējums jāsaņem vienā dienā.

A
atbild:
09. aprīlī, 2020
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Vērtēšanas kārtību, arī biežumu un obligātumu, t. i., gadījumus, kad vērtējumiem ir jābūt obligāti katram izglītojamajam, nosaka izglītības iestāde. Līdz ar to konkrēta situācija ir atkarīga no tā, par ko tiek likts vērtējums. Ja vērtējums tiek izlikts par obligātu pārbaudes darbu, tad tiek izlikts vai nu vērtējums ballēs, vai “n/v”, ja vērtējums nav iegūts. Tomēr ir iespējama arī situācija, kad vienā dienā vērtējumu saņem viens vai daži izglītojamie, citā dienā – citi.