Lasīšanai: 1 minūte

Vai darba devējs drīkst noteikt pārbaudes laiku

J
jautā:
03. martā, 2020
Kristīne

Labdien! Vai uz laiku noslēgtā līgumā var būt noteikts pārbaudes laiks?

A
atbild:
19. martā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Konkrēta, līdz trīs mēnešiem ilga pārbaudes laika noteikšana, to iekļaujot darba līgumā (Darba likuma 46. pants), ir darba devēja izvēle neatkarīgi no tā, vai darba līgums tiek slēgts uz noteiktu vai nenoteiktu laiku.

Darba likumā nav noteikts aizliegums to ietvert darba līgumā, kas tiek slēgts uz noteiktu laiku.

Darba devējs, lai pārliecinātos par darbinieka spējām veikt konkrētus darba pienākumus, ir tiesīgs noteikt pārbaudes laiku arī darbiniekam, kuru paredzēts nodarbināt noteiktu laiku.