Par profesionālās kompetences pilnveidi atbild izglītības iestādes direktors

J
jautā:
03. martā, 2020
Snežana

Labdien! Izglītības iestādē strādā pedagogi (speciālās izglītības programmas īstenošana klasēs vai grupās), kuri pirms 2,5 gadiem pilnveidoja savu profesionālo kompetenci gan 36 stundu, gan 72 stundu apjomā. Atbilstoši Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr. 662 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” pedagogs savu profesionālās kompetences pilnveidi veic triju gadu laikā ne mazāk par 36 stundām. Vai izglītības iestāde varētu organizēt pedagogu profesionālās kompetences pilnveides 12 ak. stundu kursus iekļaujošās izglītības jomā, vai labāk plānot kursus attiecīgi 36 un 72 stundu apjomā? Paldies!

A
atbild:
13. martā, 2020

Minētajos Ministru kabineta noteikumos noteikts, ka pedagogs plāno savu profesionālās kompetences pilnveidi sadarbībā ar tās izglītības iestādes vadītāju, kurā persona veic pedagoģisko darbību. Tas nozīmē, ka par profesionālās kompetences pilnveides īstenošanu izglītības iestādē atbild izglītības iestādes direktors. Atkarībā no pedagogiem nepieciešamajām profesionālās pilnveides stundām un tēmām viņš arī izlemj, kādus kursus cik stundu apjomā organizēt.