Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ne visiem ienākumiem piemēro neapliekamo minimumu

J
jautā:
01. martā, 2020
Inese

Labdien! Man ir jautājums par IIN no pārdotajām akcijām. Vai, samaksājot šo nodokli budžetā, ir iespējams saņemt atpakaļ kādu daļu par ārstniecības vai izglītības izdevumiem? Vai arī pievienot neapliekamo minimumu? Paldies!

A
atbild:
26. martā, 2020

Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” normas neparedz saņemt atpakaļ kādu daļu par ārstniecības vai izglītības izdevumiem, ja ir samaksāts nodoklis no pārdotajām akcijām. Šāda veida ienākumam netiek piemērots neapliekamais minimums.