Piedziņas vēršana uz kustamo mantu

J
jautā:
15. februārī, 2020
Līga

Labdien! Cik liela ir iespējamība, ka tiks apķīlāta manta, ja ir vairāki tiesu izpildītāju rīkojumi, bet jau tiek veikti atvilkumi no algas? Vai var atņemt datoru un televizoru, kas nav paša jaunākā gadagājuma? Vai ar tiesu izpildītāju ir iespējams vienoties par konkrētu laiku, lai apķīlātu mantu, vai arī viņš ierodas nebrīdinot?

A
atbild:
24. februārī, 2020

Labdien! Šajā situācijā nav iespējams sniegt konkrētu atbildi.

Tas, vai tiesu izpildītājs konkrētajā izpildu lietā aprakstīs kustamo mantu, ir atkarīgs no vairākiem faktoriem: piedzenamās summas lieluma, izvērtējot to, vai ir iespējams piemērot citus piespiedu izpildes līdzekļus: ieturējumus no darba algas vai bankas konta apķīlāšanu. Tāpat tiesu izpildītājs ņem vērā to, ko attiecīgajā lietā ir norādījis un vēlas piedzinējs (kreditors).

Tiesu izpildītājs var ierasties parādnieka dzīvesvietā, lai aprakstītu kustamu mantu, gan bez iepriekšēja brīdinājuma, gan arī iepriekš saskaņojot laiku ar parādnieku.