TĒMA: Vide

Vai tauvas joslu var izmantot bez saskaņošanas ar zemes īpašnieku

J
jautā:
07. februārī, 2020
Kristīne

Labdien! Mans īpašums robežojas ar Salacas upi (posms Salaca 1). Šajā upes posmā tiek tirgotas makšķerēšanas licences. Vai šie makšķernieki ar licencēm var atrasties tauvas joslā bez saskaņošanas ar zemes īpašnieku? Jo sanāk, ka upes apsaimniekotājs iekasē naudu, bet tiek nodarīts kaitējums zemes īpašniekam.

A
atbild:
12. februārī, 2020

Saskaņā ar Zvejniecības likuma 1. panta 6. punktu tauvas josla ir sauszemes josla gar ūdeņu krastu, kas paredzēta ar zveju vai kuģošanu saistītām darbībām un kājāmgājējiem.

Savukārt minētā likuma 9. panta 6. daļa noteic, ka tauvas joslas bezmaksas lietošana bez iepriekšējas saskaņošanas ar zemes īpašnieku ir paredzēta:

1) kājāmgājējiem;

2) zivju resursu un ūdeņu uzraudzībai un izpētei;

3) robežapsardzībai;

4) vides aizsardzības, ugunsdrošības un glābšanas pasākumu veikšanai.

Tādējādi, makšķernieki (ja tie pārvietojas ar kājām) ir tiesīgi atrasties tauvas joslā bez iepriekšējas saskaņošanas ar zemes īpašnieku.

Tauvas josla saskaņā ar minētā likuma normām ir apgrūtinājums zemes īpašniekam. No uzdotā jautājuma nav skaidrs, kā kājāmgājēji (makšķernieki) var nodarīt kaitējumu zemes īpašniekam (nav norādīts kaitējuma veids), līdz ar to šajā daļā konsultāciju sniegt nevaram.