TĒMA: Pirmsskola

No piecu gadu vecuma bērnudārzs pienākas

J
jautā:
03. februārī, 2013
Vanda Grīsle

Cik reāli Rīgā Kurzemes priekšpilsētā (te deklarēta dzīvesvieta) var 4,5 gadus vecu bērnu (rudenī būs 5) iekārtot bērnudārzā, jo saskaņā ar likumu, pirmsskolas izglītība no 5 gadu vecuma ir obligāta? Vai tas ir "uz papīra" vai tiešām reāli pašvaldība nodrošina vietu bērnudārzā (zinot, cik lielas rindas ir, lai iekārtotu b/d mazākus bērnus).

A
atbild:
04. februārī, 2013
Rīgas dome
Indra Vilde, Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Tiklīdz bērns sasniedz obligāto izglītības vecumu, proti, piecus gadus, pašvaldībai ir jānodrošina vieta pirmsskolā, kas tiek arī darīts.

Ja bērns līdz šim kāda iemesla dēļ (vai rindas dēļ, vai vecāku apzinātas izvēles dēļ, vai dzīvojis ar aukli utml.) nav bijis bērnudārza audzēknis, tad no piecu gadu vecuma viņam bērnudārzs pienākas. Vecākiem ir jānorāda iestāde, kuru izvēlējušies un bērns šajā iestādē vietu dabūs. Likums ir saistošs, un tas tiek pildīts (tas nav, kā saka vecāki, „tikai uz papīra”).

 Detalizētāku informāciju par iespēju bērnam apmeklēt konkrētu iestādi, var iegūt, sazinoties ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta speciālistiem (67026840, 67026880).