Lasīšanai: 1 minūte

Vai vienmēr drīkst nobruģēt savu iebraucamo ceļu

J
jautā:
01. februārī, 2020
Elīna

Labdien! Vēlējos uzzināt, kādi ir Rīgas pašvaldības noteikumi attiecībā uz piebrauktuves labiekārtošanu pie privātīpašuma: vai es varu veikt, piemēram, bruģēšanas darbus ārpus sava privātīpašuma teritorijas, lai labiekārtotu savu iebrauktuvi (un kādos apmēros/attālumā)? Īpašums robežojas ar koplietojamu piebraucamo ceļu.

A
atbild:
14. maijā, 2020
Gatis Graustiņš
juriskonsults

Vispārējā gadījumā savā īpašumā esošo iebrauktuves daļu Jūs varat nobruģēt līdz pat sava īpašuma robežai, nesaskaņojot to.

Tomēr nereti starp īpašumu un ceļu tam blakus atrodas arī zona, kura nav labiekārtota, lai pa to pārvietotos ar transportlīdzekļiem. Saņemot atļauju, drīkst labiekārtot arī šo piebrauktuves daļu. Izsmeļošu atbildi jums var sniegt tikai būvvalde, izvērtējot attiecīgo situāciju, jo šajā gadījumā ir jāsaņem atļauja veikt inženierbūves labiekārtošanu.