Lasīšanai: 1 minūte

Individuālo komersantu nevar reorganizēt

J
jautā:
15. janvārī, 2020
Kristīne

Labdien! Vai ir iespējams pārveidot uzņēmējdarbības formu IK uz ZS un tad no ZS uz SIA?

A
atbild:
17. februārī, 2020
Elīna Kurme
juriste

Komerclikums neparedz iespēju reorganizēt individuālo komersantu.

Individuālais komersants ir komercreģistrā ierakstīta fiziskā persona. Komerclikuma regulējums par reorganizāciju attiecas tikai uz komercsabiedrībām, proti, tiesībspējīgām sabiedrībām bez juridiskās personas statusa un juridiskām personām.

Vienlaikus jānorāda, ka individuālā komersanta uzņēmuma pāreja, piemēram, jaundibinātai zemnieka saimniecībai, var notikt uz Komerclikuma 20. pantā noteiktā vispārīgā pamata.

Ja nodibināsiet zemnieka saimniecību, to vēlāk būs iespējams reorganizēt par sabiedrību ar ierobežotu atbildību.