Kādas ir pašvaldības funkcijas

J
jautā:
12. janvārī, 2020
Valentina

Labdien! Latvijas Republikas likumus Saeima pieņem, lai tie darbotos visā valstī. Bet, vēršoties pašvaldībā pēc dzīvesvietas, izrādās: katra pašvaldība likumus ievēro pēc pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem, kuri katrā pašvaldībā atšķiras. Kā lai panāk sev vēlamo rezultātu (Sociālās palīdzības likums, atbalsts invalīdiem utt.), ja Labklājības ministrijas ieteikto pašvaldības sociālais dienests neņem vērā? Runa ir par Līvānu pašvaldību.

A
atbild:
17. janvārī, 2020

Saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 14. pantu viens no pašvaldību pienākumiem, lai izpildītu savas funkcijas, ir pašvaldību saistošo noteikumu izdošana. Savukārt Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 3. panta 2. daļa paredz, ka sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības saņemšanas kārtību nosaka Ministru kabinets un pašvaldību domes. Kārtību, kādā saņemami pašvaldību sniegtie sociālie pakalpojumi, nosaka pašvaldību saistošajos noteikumos. Tādējādi pašvaldībām ir deleģējums ar saistošajiem noteikumiem noteikt kārtību, kādā tiek sniegta sociālā palīdzība. Līdz ar to, ja Jūs konstatējat savu tiesību aizskārumu un pašvaldības sociālā dienesta rīcības neatbilstību pašvaldības izstrādātajiem saistošajiem noteikumiem, Jums ir tiesības vērsties ar atbilstošu pretenziju attiecīgajā pašvaldībā.