TĒMA: Pensijas

Ar Latvijas valsts iestāžu starpniecību nav iespējams pieprasīt Kazahstānas pensiju

J
jautā:
08. decembrī, 2019
Svetlana

Labdien! Man nav Latvijas pilsonības, šeit esmu nostrādājusi 32 gadus, šobrīd man ir 69 gadi, saņemu Latvijas pensiju. Bet no 1969. gada līdz 1976. gadam strādāju Kazahstānā (gandrīz 7 gadus). Vai man ir tiesības saņemt Kazahstānas pensiju par šiem nostrādātajiem gadiem? Ja ir, kur vērsties, lai to dabūtu? Kā es varu šo pensiju noformēt, kādi dokumenti ir jāiesniedz un kādā iestādē? Vai manā vietā to var izdarīt pilnvarotā persona, piemēram, mans brālis, kuram ir Kazahstānas pilsonība?

A
atbild:
08. janvārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Sanita Letapura, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Sanita Letapura informē, ka “Latvijas nepilsoņiem apdrošināšanas stāžu līdz 1990. gada 31. decembrim veido Latvijas teritorijā uzkrātie darba un tam pielīdzinātie periodi, kā arī mācību laiks bijušās PSRS teritorijā un politisko represiju laiks ārpus Latvijas teritorijas. Latvijas nepilsoņiem darba periodi Kazahstānā neveido Latvijas apdrošināšanas stāžu.

Starp Latvijas Republiku un Kazahstānas Republiku nav noslēgts līgums par sadarbību sociālās drošības jomā, līdz ar to nav iespējams ar Latvijas valsts iestāžu starpniecību pieprasīt Kazahstānas pensiju”.

Ja Jūs interesē pensiju noteikumi šajā valstī, tie jānoskaidro patstāvīgi vai ar radinieku palīdzību.