Lasīšanai: 1 minūte

Vai personai ir tiesības atrasties cita privātīpašumā

J
jautā:
21. novembrī, 2019
Vija

Labdien! Vai man savā privātmājā jālaiž vedeklas māte, kura nāk katru dienu un uzvedas nepieklājīgi?

A
atbild:
27. novembrī, 2019

No jautājuma secināms, ka Jums pieder privātīpašums (māja) un Jūsu īpašumā regulāri viesojas Jums nevēlama persona.

Lai atbildētu uz minēto jautājumu, jāsaprot vai, Jūsu vedeklai ir tiesisks pamats uzturēties Jūsu īpašumā, t. i., vai vedeklai pastāv īres, nomas, īpašuma vai citas tiesības.

Ja Jūs esat vienīgā nekustamā īpašuma īpašniece Civillikuma 994. panta izpratnē un neesat noslēgusi nedz īres, nedz nomas līgumu ar minēto personu un šai personai nav cita tiesiska pamata uzturēties Jūsu īpašumā, tad Jums kā nekustamā īpašuma īpašniecei ir tiesības neielaist savā īpašumā personas, kuras nevēlaties tur ielaist.