Lasīšanai: 1 minūte

Personai nav tiesību vadīt transportlīdzekli, ja ir atņemtas tiesības

J
jautā:
19. novembrī, 2019
Juris

Labdien! Man tika atņemtas autovadītāja tiesības sakarā ar to, ka biju atteicies no alkohola pārbaudes un arī slimnīcā atteicos. Atņēma tiesības uz četriem gadiem. Kāds ir sods, ja mani policija atkārtoti aiztur, bet šoreiz tikai par braukšanu, ja ir liegums vadīt automašīnu četrus gadus?

A
atbild:
28. novembrī, 2019
Linda Ņikona
LV portāls

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 149.4 panta sesto daļu par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas), paredz naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 280 līdz 430 eiro.

Savukārt par iepriekš minētā pārkāpuma izdarīšanu atkārtoti gada laikā transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no 5 līdz 15 diennaktīm un uzliek naudas sodu 570 eiro apmērā.