Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ja nav priekšstata, kāpēc bloķēts konts, jāsazinās ar VID

J
jautā:
16. novembrī, 2019
Gabriela

Labdien! Paziņa aizpildīja šā gada deklarāciju. Nebija ne pārmaksāto nodokļu, ne nodokļu parāda valstij. Un šodien viņš pamanīja, ka VID viņam ir “arestējis kontu”, vairāk nekā 800 eiro. Bez paskaidrojuma vai brīdinājuma. Nesaprotam, par ko. Vai viņi var mainīt deklarāciju pēc tik ilga laika un pieprasīt pēkšņu nodokļu parādu? Paldies!

A
atbild:
25. novembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jebkuram nodokļu maksātājam ir tiesības un iespējas sazināties ar Valsts ieņēmumu dienestu un pašam noskaidrot, kāpēc, kā Jūs rakstāt, “arestēts konts”, tāpat arī tiesības apstrīdēt VID lēmumu, vispirms – ģenerāldirektoram.

Lai būtu identificējams nodokļu maksātājs un VID informācijas sniegšanai būtu pieejami konkrēti dati, Jūsu paziņam situācijas noskaidrošanai ieteicams izmantot EDS sadaļu “Sarakste ar VID”.