Lasīšanai: 1 minūte

Ja pārbūves laikā dzīvoklim tiek pievienota lodžija

J
jautā:
03. novembrī, 2019
Jānis

1998. gadā dzīvokļa īpašnieks, saņemot būvatļauju, pārbūvēja savu dzīvokli, pievienojot dzīvoklim lodžiju un šādi izmainot ēkas fasādi. Pārbūves projekts ar pārējiem dzīvokļu īpašniekiem nav saskaņots, kaut arī 1998. gada likums par dzīvokļa īpašumu to noteica. Pārbūve nav nodota ekspluatācijā. Vai to var uzskatīt par patvaļīgu būvniecību, un vai šim dzīvokļa īpašniekam vismaz tagad nevajadzētu saņemt pārējo dzīvokļu īpašnieku piekrišanu veiktajai pārbūvei?

A
atbild:
05. novembrī, 2019
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Ņemot vērā, ka projekts ir saskaņots un būvatļauja izdota, dzīvokļa pārbūvi nevar uzskatīt par patvaļīgu būvniecību.

Ja dzīvokļa īpašnieks veikto pārbūvi vēl nav nodevis ekspluatācijā, viņš to var darīt, pamatojoties uz tajā laikā akceptēto būvniecības dokumentāciju.