Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Pensijai ir neapliekamais minimums un papildu atvieglojums par invaliditāti

J
jautā:
17. oktobrī, 2019
Leonards Pētersons

Esmu pensionārs un pirmās grupas invalīds (no 2018. oktobra). Vai man pienākas IIN atlaides – un kādos apmēros?

A
atbild:
21. oktobrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pensija ir ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekams ienākums. Ar nodokli neapliek visu pensiju, jo 270 eiro mēnesī ir ar nodokli neapliekamā daļa. No pensijas daļas virs 270 eiro ietur nodokli.

Cilvēkiem ar invaliditāti ir tiesības uz papildu neapliekamo summu. Ja ir pirmās grupas invaliditāte, nodokļa papildu atvieglojums ir 154 eiro mēnesī.