Bērna kopšanas atvaļinājums un ATR – darbs jānodrošina

J
jautā:
15. oktobrī, 2019
Liepa

Labvakar! Man tāds jautājums: strādāju pašvaldībā, bet došos bērna kopšanas atvaļinājumā. Es gribētu zināt, kas notiks ar manu darbavietu pēc novadu reformas, kad tiks apvienoti vairāki novadi. Vai mani var atbrīvot no darba, ja es atrodos bērna kopšanas atvaļinājumā? Darbā jāatgriežas tikai 2021. gada otrajā pusē.

A
atbild:
23. oktobrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam, kas izmanto bērna kopšanas atvaļinājumu (BKA), Darba likuma 156. panta ceturtās daļas noteiktajā kārtībā darba devējam ir jānodrošina iepriekšējais darbs. Ja tas nav iespējams, darba devējam ir obligāts pienākums – nevis izvēle – nodrošināt darbinieku ar līdzvērtīgu darbu ar ne mazāk labvēlīgiem noteikumiem. Jums nav pamata uztraukties, jo Jūs atbrīvot no darba nav tiesību. Pēc BKA izmantošanas jaunā novada pašvaldībai ir Jūs jānodrošina ar darbu. Jo Darba likuma 117. pants noteic, ka valsts pārvaldes iestāžu vai pašvaldību administratīva reorganizācija, kā arī vienas iestādes administratīvo funkciju nodošana otrai iestādei pati par sevi nevar būt par pamatu darba līguma uzteikumam.