Lasīšanai: 1 minūte

Vidējās iemaksu algas aprēķinam neņem vērā pēdējos 3 mēnešus

J
jautā:
08. oktobrī, 2019
Eva

Sveiki! Vai, ejot dekrētā, piemēram, 1. martā, netiek skaitīta bruto alga par februāri un janvāri, bet, ejot dekrētā 28. februārī, – par janvāri un decembri? Paldies!

A
atbild:
11. oktobrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jā, tā sanāk. Nosakot tiesības uz sociālās apdrošināšanas pabalstiem, to apmēra aprēķinam izmanto vidējo iemaksu algu. Darba ņēmējam iemaksu alga tiek aprēķināta par 12 mēnešu periodu, kas beidzas divus mēnešus pirms mēneša, kurā iestājas apdrošināšanas gadījums. Maternitātes pabalstam tā ir diena, ar kuru izsniegta darbnespējas lapa B. Kopā sanāk trīs mēneši.