Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Noteikumi par zemu nodokļu vai beznodokļu teritoriju attiecas uz Taiti

J
jautā:
23. augustā, 2019
Janis

Jautājums par dokumenta “Noteikumi par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām" 2.21. punktu, kurā minēta Taiti (Franču Polinēzija). Vai šeit ir domāta valsts kā Franču Polinēzija (ieskaitot Taiti) vai arī Taiti kā teritorija?

A
atbild:
09. septembrī, 2019
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Ministru kabineta 2017. gada 7. novembra noteikumu Nr. 655 “Noteikumi par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām” 2. punktā ir uzskaitītas zemu nodokļu vai beznodokļu valstis un teritorijas, tostarp minētā saraksta 2.21. punktā ir iekļauta Taiti (Franču Polinēzija). Ņemot vērā minēto, paskaidrojam, ka par zemu nodokļu vai beznodokļu teritoriju tiek uzskatīta nevis visa Francijas aizjūras teritorija, proti, Franču Polinēzija, kura sastāv no vairākām salu grupām Klusajā okeānā, bet gan tikai viena no tās salām – Taiti.