Pērkot nekustamo īpašumu, nav paredzēti atvieglojumi

J
jautā:
19. augustā, 2019
Linda

Labdien! Vai ir kādi atvieglojumi īpašuma pirkšanai, ja ģimenē ir bērns ar invaliditāti? Paldies!

A
atbild:
21. augustā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pērkot īpašumu, pircējs un pārdevējs vienojas par cenu un citiem darījuma nosacījumiem. Valsts divu pušu darījumā neiesaistās, līdz ar to nav pamata arī kādiem atvieglojumiem. Tādi varētu būt nekustamā īpašuma izmantošanas laikā. Pašvaldība, administrējot nekustamā īpašuma nodokli, saistošajos noteikumos var paredzēt šī nodokļa atlaidi, ja ģimenē ir bērns ar invaliditāti. Vai šādas atlaides ir, jānoskaidro savā pašvaldībā. Jo likums “Par nekustamā īpašuma nodokli” neparedz atvieglojumus personām ar invaliditāti, tādus var noteikt pašvaldība.

Valsts tiesību aktos ir noteikusi dažādu materiālo atbalstu (pabalstus, kompensācijas) ģimenēm, kuras audzina bērnu ar invaliditāti. Informācija par to atrodama Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapā.

Informācija par atvieglojumiem personām ar invaliditāti ir apkopota Labklājības ministrijas mājaslapā.