Lasīšanai: 1 minūte

Pārceļoties pienākas brīvdienas

J
jautā:
25. oktobrī, 2010
Egija

Labdien! Pārceļos ar ģimeni dzīvot uz citu dzīvesvietu. Vai ir tāds likums, kas paredz, ka varu darba devējam prasīt brīvu dienu sakarā ar pārcelšanos. Vai tā ir atmaksāta darba diena?

A
atbild:
27. oktobrī, 2010
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība
Kaspars Rācenājs, jurists

Jā, darbiniekam šādā gadījumā pienākas viena vai divas apmaksātas brīvdienas, ņemot vērā Darba likuma 74. pantā noteikto.

Ja pārcelšanās ir uz citu dzīvesvietu tajā pašā apdzīvotajā vietā pēc darba devēja iniciatīvas, darbiniekam ir tiesības izmantot 1 dienu.

Ja pārcelšanās ir uz citu dzīvesvietu citā apdzīvotajā vietā (un nav svarīgi, pēc kā iniciatīvas), darbiniekam ir tiesības izmantot 2 dienas.

Pantā noteikta arī atlīdzības izmaksa par šīm dienām. Ja darbiniekam ir noteikta laika alga, šādā gadījumā viņam izmaksā noteikto darba samaksu. Ja darbiniekam ir noteikta akorda alga, viņam izmaksā vidējo izpeļņu.