Lasīšanai: 1 minūte

Dzīvesvietas maiņa un darba tiesisko attiecību izbeigšana

J
jautā:
15. jūlijā, 2013
Agija Budze

Labdien! Ko es saņemšu aizejot no darba, sakarā ar dzīves vietas maiņu?

A
atbild:
16. jūlijā, 2013
Valsts darba inspekcija
Vilnis Virza, Darba tiesību nodaļas vadošais juriskonsults

Ja darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas pēc darbinieka iniciatīvas un Jūsu darba līgumā, darba koplīgumā vai citā uzņēmuma dokumentā nav atrunāti īpaši darba tiesisko attiecību izbeigšanās noteikumi, tad darbiniekam pienākas galīgais aprēķins - darba samaksa par nostrādāto laiku, kā arī kompensācija, ja tāda ir uzkrājusies, par neizmantoto ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.

Darba likums nenosaka darba devēja pienākumu veikt papildu izmaksas, ja darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas pēc darbinieka iniciatīvas sakarā ar darbinieka dzīves vietas maiņu.

Citādi ir, ja pārcelšanās uz citu administratīvo teritoriju un līdz ar to arī darbavietas maiņa, saglabājot darba līgumiskās attiecības pie šī paša darba devēja, ir pēc darba devēja iniciatīvas.