Lasīšanai: 1 minūte

Kuras pakāpes radiniekam ir iespēja pretendēt uz mantojumu

J
jautā:
15. augustā, 2019
Anita

Labdien! No vectēva divi viņa bērni mantojumā saņēma zemes īpašumu. Brālis – tas ir mans tēvs – un viņa māsa (mana tante) katrs saņēma pusi īpašuma. Nomira mans tēvs – viņa daļu mantoju es un mans brālis (1/2). Tagad nomira tante. Vai ir iespēja pretendēt uz viņas daļu? Ja ir, tad kas jādara? Viņai bērnu un vīra nav. Par testamentu neesmu neko dzirdējusi.

A
atbild:
24. oktobrī, 2019
Latvijas notārs
Jānis Skrastiņš, priekšsēdētājs, zvērināts notārs

Ja Jūsu tantei tuvāku mantinieku nav, tad Jūs kā 4. šķiras mantiniece esat tiesīga pretendēt uz viņas daļu. Lai uzsāktu mantojuma lietu, Jums jāvēršas pie zvērināta notāra pēc tantes pēdējās dzīvesvietas. Visu Latvijas zvērinātu notāru kontaktinformāciju var atrast www.latvijasnotars.lv sadaļā “Meklēt notāru”.