Lasīšanai: 1 minūte

Ja iegūts darba ņēmēja statuss, bezdarbnieka pabalsta izmaksu aptur

J
jautā:
06. augustā, 2019
Ilona

Labdien! Vai es zaudēšu bezdarbnieka pabalstu, ja pastrādāšu 4 dienas?

A
atbild:
09. augustā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Personai ir tiesības iegūt un saglabāt bezdarbnieka statusu, ja tā atbilst Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likuma 10. panta pirmajā daļā noteiktajiem kritērijiem. Tiesības uz bezdarbnieka statusu pēc reģistrēšanās Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ir personai, kura nestrādā.

Ja ir iegūts darba ņēmēja statuss, bezdarbnieka pienākums ir par to paziņot NVA vienas darba dienas laikā.

Likuma “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” 10. panta pirmajā daļā noteikts, ka bezdarbnieka pabalsts nav izmaksājams, ja bezdarbnieks iegūst darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statusu. Ja apdrošinātās personas statuss iegūts uz laiku līdz diviem mēnešiem, bezdarbnieka pabalsta izmaksa tiek apturēta uz šo periodu.