Lasīšanai: 1 minūte

Vai starpstāvu pārsegumā drīkst veikt urbumu

J
jautā:
01. augustā, 2019
Jānis

Vēlos veikt renovāciju privātmājā (Rīgā). Būvdarbu laikā gribu nojaukt nenesošās starpsienas, mainīt plānojumu, kā arī nomainīt ēkas novecojušās komunikācijas, daļu no tām pārvietojot saskaņā ar jauno plānojumu. Arhitekts mani informēja – tā kā, pārvietojot komunikācijas, tiek skarts starpstāvu pārsegums, ir nepieciešams būvprojekts un nepietiek ar apliecinājuma karti. No vienas puses, protams, tas būtu loģiski. No otras puses – vai starpstāvu pārsegumā nevar veikt urbumu kaut vai elektrības vadam? Ja elektrības vadam tomēr var, vai ir kāds limits urbuma diametram?

A
atbild:
02. augustā, 2019
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Ja urbums nesošajās konstrukcijās, šajā gadījumā starpstāvu pārsegumā, ir diametrā līdz 27 mm, tad būvvaldes saskaņojums nav nepieciešams.