Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ja strādājošais saņem invaliditātes pensiju, algai neapliekamo minimumu nepiemēro

J
jautā:
01. augustā, 2019
Ludmila

Labdien! 3. grupas invalīds nesaņem pensiju par invaliditāti, un nodokļa gramatiņa piešķirta darba devējam. Vai darbavietā piemēro neapliekamo minimumu un arī papildu atvieglojumu par invaliditāti? Ja invalīds saņem šādu pensiju, tad darbavieta piemēro tikai atvieglojumu bez neapliekamā minimuma?

A
atbild:
05. augustā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jā, ir tā, kā Jūs rakstāt.

Ja pensijas saņēmējs (arī invaliditātes pensijas saņēmējs) strādā, viņa alga ir apliekama ar nodokli no pirmā eiro. Jo strādājošam pensijas saņēmējam nav neapliekamā minimuma, kāds ir citiem darbiniekiem.

Darbavietā piemēro atvieglojumu par invaliditāti, ja darbinieks to ir norādījis algas nodokļa grāmatiņā.

Ja cilvēkam ir noteikta 3. grupas invaliditāte un viņš nesaņem pensiju, bet gan pabalstu, darbavietā, kurā iesniegta nodokļa grāmatiņa, piemēro gan neapliekamo minimumu, gan atvieglojumu par invaliditāti.