Sociālo iemaksu periods slimības pabalsta aprēķinam

J
jautā:
17. jūlijā, 2019
Valda

Man ir izsniegta slimības lapa “B” (no 15.07.2019.). Par kuru periodu man tiks aprēķināts slimības pabalsts, ja iepriekšējā gadā (2018) slimoju aprīlī, maijā, jūnijā? Vai šie 3 mēneši ietilpst vidējās izpeļņas aprēķinā?

A
atbild:
22. jūlijā, 2019
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Anita Alksne, Kontaktu centra klientu apkalpošanas speciāliste

Saskaņā ar likuma “Par maternitātes un slimību apdrošināšanu” 31. pantu par apdrošināšanas iemaksu algas noteikšanu valsts sociālās apdrošināšanas pabalsta aprēķināšanai, ja darbnespējas periods sācies šī gada jūlijā, aprēķinā tiks ņemtas vērā iemaksas par periodu no 01.05.2018. līdz 30.04.2019.

Ja apdrošināšanas iemaksu algas noteikšanas perioda daļā apdrošinātajai personai apdrošināšanas iemaksu alga nav bijusi pārejošas darba nespējas, grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma, atvaļinājuma bērna tēvam, atvaļinājuma bez darba samaksas saglabāšanas, kas piešķirts sakarā ar nepieciešamību kopt bērnu, vai bērna kopšanas atvaļinājuma dēļ, vidējo apdrošināšanas iemaksu algu aprēķina, noteikšanas periodā neieskaitot pārejošas darba nespējas, grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma, atvaļinājuma bērna tēvam, atvaļinājuma bez darba samaksas saglabāšanas, kas piešķirts sakarā ar nepieciešamību kopt bērnu, vai bērna kopšanas atvaļinājuma dienas.

Vidējā apdrošināšanas iemaksu algu noteiks, ņemot vērā tikai darba devēja veiktās iemaksas un reāli nostrādāto periodu.