Vakanto amatu konkursi pašvaldībās

J
jautā:
17. jūnijā, 2019
Daile

Labdien! Kādām pašvaldības vakancēm ir jārīko konkurss? Manā pašvaldībā nekad nekāds konkurss nav noticis, bet vakancēs vadība sabāž savus radus. Kur var ziņot par to? Paldies!

A
atbild:
16. jūlijā, 2019
Valsts kanceleja
Anete Bernāne, Valsts pārvaldes cilvēkresursu nodaļas konsultante

Prasība par atklāta konkursa izsludināšanu uz vakantu amatu ir noteikta Valsts civildienesta likumā un attiecas tikai uz ierēdņa amatiem.

Ārējie normatīvie akti neuzliek par pienākumu obligāti izsludināt konkursu uz vakantu darbinieka amatu.

Ņemot vērā, ka pašvaldībās nodarbināti ir pamatā darbinieki (neskaitot vēlētos amatus), tad uz darbinieku amatiem konkursu var izsludināt un var arī neizsludināt. Tomēr, lai nodrošinātu labu pārvaldību un sekmētu profesionāļu piesaisti darbam pašvaldībās, būtu ieteicams rīkot atklātus amatu konkursus uz jebkuru amatu, kas papildus veicinātu atklātību un sabiedrības uzticēšanos atlases procesiem pašvaldībās.

Savukārt par pašvaldības rīcību, vakantajos amatos pieņemot darbā radus, varētu vērsties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (tālr. 80002070, e-pasta adrese: knab@knab.gov.lv), ja ir saskatāmas interešu konflikta pazīmes.