E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17267
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Pirmsskola

Cik bērnu var pieskatīt uzraudzības pakalpojuma sniedzējs

J
jautā:
14. jūnijā, 2019
Jekaterina

Labdien! Es vēlos atvērt bērnu uzraudzības centru (bērni tiktu pieskatīti nevis 4 stundas, bet tik ilgi, cik vecākiem būtu nepieciešams). Būs vieta, kur varēs spēlēties, paredzēta arī vieta ēšanai. Bērnu apmācība netiks piedāvāta. Cik daudz bērnu drīkst būt grupā? Vai var pieskatīt bērnus vairāk nekā 4 stundas? Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
18. jūnijā, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem ir saistoši Ministru kabineta noteikumi Nr. 404 “Prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrēšanas kārtība”.

Šo noteikumu 4. punkts skaidri paredz, ka atkarībā no perioda ilguma, kurā bērns saņem pakalpojumu, pakalpojums  ir īslaicīgs (līdz 4 stundām dienā) vai pilna laika (ilgāks par 4 stundām dienā).

Šo noteikumu 13. punkts paredz, ka fiziska persona, kas sniedz īslaicīgu pakalpojumu (līdz četrām stundām dienā), vai juridiskas personas īslaicīga pakalpojuma sniegšanā iesaistītā persona drīkst vienlaikus uzraudzīt ne vairāk kā 10 bērnus.

Savukārt noteikumu 14. punkts paredz, ka fiziska persona, kas sniedz pilna laika pakalpojumu (ilgāk par 4 stundām dienā), vai juridiskas personas pilna laika pakalpojuma sniegšanā iesaistītā persona drīkst vienlaikus uzraudzīt ne vairāk kā piecus bērnus, izņemot gadījumu, ja tie ir vienas ģimenes bērni. Juridiska persona vienlaikus drīkst sniegt pilna laika pakalpojumu ārpus bērna dzīvesvietas ne vairāk kā 25 bērniem.

Reģistrējot bērnu uzraudzības centru Bērnu uzraudzības pakalpojumu reģistrā, ir obligāti jānorāda pakalpojuma sniegšanas forma – īslaicīgs vai pilna laika. Plašāka informācija pieejama Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) mājaslapas sadaļā “Vecākiem” > “Bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēja reģistrācija”, kur pieejama arī kontaktinformācija saziņai ar IKVD, ja rodas papildu jautājumi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU