Lasīšanai: 1 minūte

Vai iespējams laulību šķirt attālināti?

J
jautā:
04. jūnijā, 2019
ričards

Labdien! Vai laulību var šķirt attālināti?

A
atbild:
10. jūlijā, 2019
Signe Krūzkopa
LV portāls

Laulību var šķirt attālināti, ja klāt neesošais laulātais izdod speciālpilnvaru laulības šķiršanai, izmantojot attālināto pakalpojumu (video režīmā), kas pieejams Latvijas zvērinātu notāru klientu mājaslapā.

Arī pats laulības šķiršanas process var notikt, iesaistot klāt neesošo laulāto attālināti, otrai pusei esot pie sava notāra Latvijā.

Lai varētu šķirt laulību pie notāra, būtiski ir spēt vienoties savā starpā. Vienošanās nozīmē, ka abas puses var vienoties par diviem svarīgākajiem jautājumiem, kas, šķirot laulību, tad arī tiek skatīti, – kopīga manta un kopīgi nepilngadīgi bērni. Protams, ja nav ne kopīgas mantas, ne bērnu, šķirt laulību ir vienkāršāk, ne par ko īsti nav jāvienojas, vien par pašu laulības šķiršanas faktu. Ja laulātie vienoties nevar, laulību šķirt var tikai tiesā.