Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodokli var nākties maksāt, ja gūts ienākums no īpašuma pārdošanas

J
jautā:
03. jūnijā, 2019
inese

Labdien! Vai ir kādi ierobežojumi vai papildu nodokļi, ja īpašumā ir vairāki nekustamie īpašumi?

A
atbild:
11. jūnijā, 2019

Nav saprotams, par kuriem nodokļiem interesējaties. Par nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu pašvaldība paziņojumā norāda summu un likuma normas, pamatojoties uz kurām nodoklis katram nekustamajam īpašumam aprēķināts.

Savukārt iedzīvotāju ienākuma nodokli var nākties maksāt tad, ja kāds no īpašumiem tiek atsavināts un veidojas ienākums no kapitāla pieauguma.

Tāpēc vien, ka ir īpašumi, tie netiek aplikti ar kapitāla pieauguma nodokli.