Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Mirušā mantinieki nodokļa pārmaksu var atgūt mantošanas procesā

J
jautā:
08. maijā, 2019
Kunda

Labdien! Ir mirusi persona, kurai par 2018. gadu ir izveidojusies nodokļu pārmaksa. Deklarācija ir iesniegta. Jautājums tāds: kas notiek ar šo naudas summu tagad? Paliek VID? Vai ir iespēja to izmaksāt/pāradresēt pirmās pakāpes radiniekam?

A
atbild:
13. maijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) pārmaksu var mantot, ja tā ir aprēķināta – mantojuma atstājējs ir iesniedzis gada ienākumu deklarāciju un aprēķināta nodokļa pārmaksa.

Nodokļa pārmaksu var saņemt mirušās personas oficiāli ieceltais mantinieks, kuram mantojuma masā ir iekļauta šī nodokļa pārmaksa un mantojuma apliecībā ir ierakstīta konkrētā nodokļa summa, kuru mantinieks ir mantojis. Mantiniekam ir jāiesniedz VID iesniegums un jāpievieno mantojuma apliecība.

Ja ir neskaidrības, izmantojiet saziņas iespējas ar VID.