Invaliditātes apliecību atkārtoti var saņemt jebkurā VDEĀVK nodaļā

J
jautā:
04. maijā, 2019
Romāns

Labrīt! Esmu 2. grupas invalīds, un man ir 2. grupa uz mūžu. Taču man 2020. gadā jāmaina apliecība.Vai es to varu izdarīt Ventspilī, ja apliecība man tika izsniegta Rīgā? Pats tagad dzīvoju Ventspilī.

A
atbild:
08. maijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Invaliditāti apliecinošu dokumentu – invalīda apliecību – arī atkārtoti izsniedz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK).

Lai šo dokumentu saņemtu atkārtoti, personai vai tās likumiskajam pārstāvim jebkurā VDEĀVK struktūrvienībā jāiesniedz iesniegums ar lūgumu izsniegt apliecību, norādot izsniegšanas iemeslu. Iesniegumu var nodot papīra dokumenta formā, iesniedzot to komisijā vai nosūtot pa pastu, vai elektroniska dokumenta formā, ja tas ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu un apriti.

Iesniegumā jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, faktiskā dzīvesvietas adrese, ja tā atšķiras no deklarētās adreses, tālruņa numurs un elektroniskā pasta adrese. Iesniegumam nepieciešams pievienot arī fotogrāfiju (3 x 4 cm). Jāiesniedz arī iepriekšējā apliecība.

VDEĀVK nodaļas ir ne tikai Rīgā, bet arī vairākās citās pilsētās – Daugavpilī, Gulbenē, Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā. Nodaļu adreses un tālruņa numuri atrodami VDEĀVK mājaslapā. Ventspilī nodaļas nav.

Jaunu invaliditātes apliecību varēsiet pieprasīt jebkurā nodaļā, kur tas Jums ir ērtāk.

Invaliditāti apliecinoša dokumenta izsniegšanas un uzskaites kārtība ir noteikta Ministru kabineta noteikumos Nr. 450.