Lasīšanai: 1 minūte

Svētku dienas nepagarina pirmsdzemdību atvaļinājumu

J
jautā:
02. maijā, 2019
Violeta

Labdien! Interesē DNL B lapa. Man no 02.05. ārste atver B lapu (tā saucamo pirmsdzemdību lapu uz 70 dienām). Teica, ka 70 dienas jāskaita, nerēķinot iekšā valsts brīvdienas (sanāk 6). Šodien zvanu, medmāsa saka, ka DNL ir līdz 10.07. Paskaitīju, sanāk, ka bez brīvdienām. Ar pirmo bērnu gan DNL pagarinājās par pāris dienām, jo bija svētku dienas. Kā tad īsti ir pareizi?

A
atbild:
03. maijā, 2019
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Inga Šlikaite, Kontaktu centra klientu apkalpošanas operatore

Atbilstoši likuma “Par maternitātes un slimību apdrošināšanu” 5. pantam pirmsdzemdību periodā sievietei tiek izsniegta 56 vai 70 kalendāra dienu darbnespējas lapa B, kuras izsniegšana ir ārsta kompetencē.

Šajā gadījumā brīvdienas vai svētku dienas neietekmē pirmsdzemdību atvaļinājuma garumu.

VSAA maternitātes pabalstu piešķir par 56 vai 70 kalendāra dienām.