Īpašumtiesību reģistrācija uz nepilngadīgas personas vārda

J
jautā:
10. aprīlī, 2019
Renāte

Sveiki! Vēlējos jautāt, vai ir iespēja, ka, pērkot māju līzingā, es būtu maksātājs, bet, kad māja ir izmaksāta, to nepārrakstīt man, bet pārrakstīt uzreiz manam četrgadīgajam bērnam?

A
atbild:
24. aprīlī, 2019

Sākotnēji Jums jāvērtē noslēgtais aizdevuma līgums, t.i., kārtība, kādā īpašumtiesības tiks nostiprinātas pēc saistību izpildes, kā arī tas, kas šobrīd reģistrēts kā šī nekustamā īpašuma īpašnieks.

Pēc saistību izpildes Jūs varat reģistrēt īpašumtiesības uz sava bērna vārda, piemēram, dāvinājuma veidā. Ņemot vērā nepilngadīgas personas tiesību un rīcības ierobežojumus, saskaņā ar Civillikuma 189. pantubērni var noslēgt ar saviem vecākiem visādus tiesiskus darījumus. Kamēr bērni ir nepilngadīgi, šādi darījumi noslēdzami tikai ar bāriņtiesas līdzdalību, kura ieceļ šim gadījumam aizbildņus”.

Plašāk minētais jautājums ir apskatīts LV portāla rakstos Īpašuma dāvinājums nepilngadīgam bērnam jāsaskaņo ar bāriņtiesu, Ja īpašumu dāvina nepilngadīgiem bērniem.