TĒMA: Satiksme

Vai jāreģistrē tikai sacensībām domāta mašīna

J
jautā:
02. aprīlī, 2019
Raimonds

Labdien! Vai mašīnai, domātai tikai trasēm/sacensībām (oficiālām), ir nepieciešama reģistrācija? Paldies!

A
atbild:
05. aprīlī, 2019
Ceļu satiksmes drošības direkcija
Jānis Aizpors, Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs
Latvijas Automobiļu federācija
Kristīne Pavlovska, preses sekretāre

Kā norāda Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Jānis Aizpors, ja automobili neizmanto ceļu satiksmē, to var nereģistrēt CSDD.

Sazinoties ar Latvijas Automobiļu federāciju (LAF), tās preses sekretāre Kristīne Pavlovska skaidroja, ka automašīnām jāatbilst attiecīgā sporta veida tehniskajiem noteikumiem: “Prasības ir dažādas, jo sporta disciplīnas atšķiras, tomēr, ja automašīnai nav drošības karkasa, parasti prasa arī derīgas tehniskās apskates uzlīmi.” Viņa turpina, ka esot izņēmumi, piemēram, drifta “Street” klasē, kurā no 2019. gada derīga apskate vairs nav nepieciešama.

Vienlaikus, ja automašīna ir aprīkota ar drošības karkasu, tai ir nepieciešama sporta automašīnu tehniskā pase, kuru iespējams nokārtot un saņemt LAF, uzrādot nepieciešamos dokumentus – reģistrācijas apliecību un drošības karkasa sertifikātu (papildus jāiesniedz 2 fotogrāfijas – automašīnas foto pa diagonāli no priekšas un pa diagonāli no aizmugures), skaidro K. Pavlovska.

Katra sporta veida tehniskās prasības, kā arī informāciju par nepieciešamo dokumentāciju iespējams atrast LAF mājaslapā, atrodot disciplīnas sadaļu, izlasot gada nolikumu, kurā rakstīts, kādas automašīnas pielaiž pie starta, un tehniskos noteikumus, kas katrai disciplīnai tās specifikas dēļ ir atšķirīgi.