E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 16519
Lasīšanai: 2 minūtes

Vai var atsaukt dāvinājumu ar uzlikumu

J
jautā:
07. martā, 2019
Evita

Labdien! Sakiet, lūdzu, vai var atsaukt dāvinājumu ar uzlikumu tad, ja apdāvinātais ir nostiprinājis īpašuma tiesības zemesgrāmatā? Paldies!

A
atbild:
16. maijā, 2019
Latvijas notārs
Sandra Jakušenoka, zvērināta notāre

Dāvinājumu ar uzlikumu var atsaukt arī tādā gadījumā, ja īpašuma tiesības ir nostiprinātas zemesgrāmatā.

Ja dāvinātājs un apdāvinātais var labprātīgi vienoties, tad noslēdz atcēlējlīgumu. Zemesgrāmata attiecīgi nostiprina atpakaļ dāvinātājam īpašuma tiesības uz uzdāvināto nekustamo īpašumu.

Ja dāvinātājs un apdāvinātais nevar labprātīgi vienoties, tad dāvinātājs var prasīt dāvinājuma līguma atcelšanu tiesas ceļā, bet tādā gadījumā jābūt pamatotiem iemesliem.

Saskaņā ar Civillikumā noteikto dāvinājumu var atsaukt apdāvinātā rupjas nepateicības dēļ. Par apdāvinātā nepateicību jāatzīst dāvinātāja rupji apvainojumi vārdos vai darbos, viņam tīši nodarīts svarīgs mantisks zaudējums un viņa dzīvības apdraudējums, kā arī viņa atstāšana bezpalīdzības stāvoklī, ja bijis iespējams viņam palīdzēt. Minētie noteikumi piemērojami par dāvinājuma atsaukšanu piemērojami arī dāvinājumiem ar uzlikumu. Ja apdāvinātais nepilda uzlikumu, dāvinātājs var celt prasību par uzlikuma izpildīšanu, bet, ja tas nav izpildīts aiz apdāvinātā vainas, tad – prasīt, lai apdāvinātais atdod to, ko saņēmis. Ja tiek celta prasība tiesā, jāņem vērā, ka apstākļi, uz kuriem balstīts atsaukums, ir jāpierāda.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU