Lasīšanai: 1 minūte

Biedru aizdevumi biedrībai

J
jautā:
07. martā, 2019
Egils

Labdien! Vai biedrība drīkst aizņemties naudu no saviem biedriem nekustamā īpašuma iegādei? Runa ir par apmēram 250 eiro no biedra.

A
atbild:
01. aprīlī, 2019

Biedrību darbību Latvijas Republikā reglamentē Biedrību un nodibinājumu likums. Biedrība saskaņā ar likuma 3. pantu ir juridiska persona. Juridiska persona savu pamatfunkciju nodrošināšanas nolūkā ir tiesīga pieņemt lēmumu par nekustamā īpašuma iegādi un šādas iegādes finansēšanas veidu. Šādu lēmumu pieņemšana jāveic saskaņā ar Biedrību un nodibinājumu likuma 33. pantu un biedrības statūtiem. Normatīvie akti neparedz ierobežojumus līdzekļu piesaistes jautājumos (no biedriem vai trešajām personām). Izšķiroša nozīme ir tam, vai šāds lēmums ir pieņemts tiesiski un tas nav pretrunā ar spēkā esošo normatīvo aktu prasībām.