TĒMA: Nodokļi

Nodokļa pārmaksu var saņemt savā kontā vai ar VID rīkojumu skaidrā naudā bankā

J
jautā:
06. martā, 2019
Gerda

Vai nodokļu pārmaksu, iesniedzot deklarāciju, varu pārskaitīt uz citu kontu, ja savējā nav vai ir bloķēts?

A
atbild:
14. martā, 2019

Gada ienākumu deklarāciju katra persona var iesniegt tikai par sevi, un atmaksa tiek veikta tikai uz deklarācijas iesniedzējam piederošu kontu.

Ja deklarācijā nav norādīts konta numurs, VID mēģina sazināties ar deklarācijas iesniedzēju un noskaidrot konta numuru. Ja personai nav norēķinu konta, tiek izrakstīts skaidras naudas izmaksas rīkojums (SNIP), kurš kopā ar lēmumu par nodokļa atmaksu tiek nosūtīts pa pastu uz deklarācijas iesniedzēja deklarēto adresi. Uzrādot SNIP un personu apliecinošu dokumentu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu var saņemt AS “Citadele banka” filiālēs vai klientu apkalpošanas centros skaidrā naudā (skat. https://www.citadele.lv sadaļā “Filiāles un bankomāti”). Svarīgi atcerēties, ka SNIP ir derīgs 10 dienas. Ja persona nav paspējusi izņemt naudu noteiktajā termiņā, tai ir jāiesniedz VID iesniegums ar lūgumu pārskaitīt nodokļa pārmaksu uz sev piederošu konta numuru vai izrakstīt jaunu SNIP.