Kas jādara, lai uzsāktu tiesas procesu ar VID? Visu gadu kārtīgi tiek maksāti nodokļi – un te parāds?!
Saskaņā ar likumu Par nodokļiem un nodevām nodokļu un nodevu sistēmu Latvijā veido valsts nodokļi, ar kuriem apliekamos objektus un kuru likmi nosaka Saeima.
Latvijā ir 15 nodokļi, kurus uzliek saskaņā ar konkrētā nodokļa likumu. Konkrētā nodokļa likumā un attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos ir noteikti nodokļa aprēķināšanas, deklarēšanas un nomaksas termiņi.
Valsts ieņēmumu dienests administrē nodokļus saskaņā ar likumiem un MK noteikumiem.
Piemēram, likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 19. pants nosaka iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanu un maksāšanu rezumējošā kārtībā.
Nodoklis tiek aprēķināts un iemaksāts budžetā divējādā kārtībā: avansā, arī algas nodokļa veidā, un rezumējošā kārtībā, sagatavojot gada ienākumu deklarāciju. Iesniedzot gada ienākumu deklarāciju (rezumējošā kārtībā), piemēro gan nodokļa progresīvās likmes, gan gada diferencēto neapliekamo minimumu.
Piemērojot nodokli, gada laikā var izveidoties gan tā pārmaksa, gan var būt situācija, ka nodoklis ir ieturēts mazākā apmērā, līdz ar to daļa nodokļa jāpiemaksā.
Nodokļu maksātājam šī likuma 30. pantā ir paredzētas tiesības:
Likums “Par nodokļiem un nodevām” reglamentē nodokļu un nodevu administrēšanas procedūru un maksāšanas kārtību, nosaka nodokļu un nodevu uzlikšanas kopējos principus: nodokļu aprēķināšanas un budžetā ieskaitīšanas kārtību; nodokļu administrācijas pieņemto lēmumu pārsūdzēšanas kārtību; atbildību par deklarācijas neiesniegšanu un citiem pārkāpumiem.
Tas, kāda ir VID amatpersonu nodokļu jautājumos pieņemto lēmumu apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtība, noteikts likuma 37. pantā.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!