Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Pensionārs var deklarēt attaisnotos izdevumus, ja no pensijas maksāts nodoklis

J
jautā:
07. februārī, 2019
Diāna

Labdien! Vai pensionārs (izdienas pensija) var iesniegt medicīnisko pakalpojumu čekus Valsts ieņēmumu dienestam atmaksai gan par sevi, gan māti (pensionāri)?

A
atbild:
11. februārī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja no izdienas pensijas maksājat iedzīvotāju ienākuma nodokli, tad varat iesniegt Valsts ieņēmumu dienestā gada ienākumu deklarāciju un pievienot izdevumu čekus par ārstniecības pakalpojumiem, lai saņemtu pārmaksāto nodokli.

2018. gada deklarācijā varat iekļaut attaisnotos izdevumus 600 eiro apmērā par sevi un 600 eiro apmērā par māti.

Kādu izdevumu summu vienā gadā var deklarēt par sevi un ģimenes locekli, tas atkarīgs no pensijas apmēra, no gada ar nodokli apliekamā ienākuma, jo ir nosacījums, ka attaisnotie izdevumi nevar pārsniegt 50% no gada ienākumiem pirms nodokļu nomaksas.