Lasīšanai: 1 minūte

Darba līguma pārkāpumi – jāvēršas tiesā vai Valsts darba inspekcijā

J
jautā:
10. janvārī, 2019
Marina

Labdien! Strādāju uzņēmumā, kurā ir maiņu darbs, strādāju nakts maiņā no plkst. 24.00 līdz 08.00 nemainīgi, man ir akorda alga, kuru aprēķina pēc padarītā, bet alga par naktīm tiek aprēķināta kā par dienu, jo vadība pateica, ka par nakts stundām nemaksās. Vai viņiem ir uz to tiesības, un kur man vērsties ar šo jautājumu? Paldies!

A
atbild:
22. janvārī, 2019
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Saskaņā ar Darba likuma 67. pantu darbiniekam, kas veic nakts darbu, jāsaņem piemaksa 50% apmērā no viņam noteiktās dienas vai algas likmes, bet, ja nolīgta akorda darba alga, piemaksas apmērs ir ne mazāk kā 50% apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu. Nakts darbs ir ikviens darbs, ko veic nakts laikā vairāk nekā divas stundas. Ar nakts laiku saprotams laikposms no pulksten 22 līdz 6.

Ja darbiniekam netiek veikta piemaksa par nakts darbu, viņš var vērsties tiesā vai ar iesniegumu Valsts darba inspekcijā.