Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Cik ilgi jāuzglabā izziņa no pacienta ambulatorās kartes

J
jautā:
09. janvārī, 2019
Evija

Labdien! Iepazinos ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 265 un nevaru atrast, cik ilgi būtu jāglabā 12. pielikuma medicīniskais dokuments (veidlapa Nr. 027). Kopējā sarakstā, kur uzrādīti glabāšanas termiņi, šis pielikums nav minēts. Paldies!

A
atbild:
18. janvārī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumos Nr. 265 Medicīnisko dokumentu lietvedības kārtība patiešām nav noteikts, cik ilgi jāuzglabā 12. pielikumā norādītais izraksts no ambulatorā/stacionārā pacienta medicīniskās kartes Nr. 027/u. Kā LV portālam norādīja Veselības inspekcijā, izraksts atsevišķi nav jāuzglabā, bet, ja to ievieto ambulatorajā kartē, tas kopā ar šo karti jāuzglabā 75 gadus. Ārsta izsniegta veidlapa Nr. 027/u iesniegšanai darba devējam ir derīga vienu gadu.