Lasīšanai: 1 minūte

Vai nodegušas ēkas atjaunošana pēc vecā projekta jāsaskaņo ar būvvaldi

J
jautā:
06. janvārī, 2019
Inese Lejiņa

Vai nepieciešama ēkas atjaunošanas darbu saskaņošana ar būvvaldi un nodošana ekspluatācijā, ja pēc vecā projekta atjauno ēku, kas gandrīz nodegusi?

A
atbild:
08. janvārī, 2019
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Šādā situācijā personai vajadzētu vērsties pie sertificēta arhitekta un uzrādīt ēkas vēsturisko projektu. Arhitekts projektu pārstrādātu pēc spēkā esošo normatīvo aktu prasībām, ko tālāk persona iesniegtu būvvaldē un saņemtu būvatļauju. Noslēdzoties būvniecības darbiem, ēka tāpat būtu jānodod ekspluatācijā.