Lasīšanai: 1 minūte

Pedagogam nepieciešamā izglītība

J
jautā:
06. janvārī, 2019
Ilona

Sveicināti! Vēlos noskaidrot, vai pedagogs ar bakalaura grādu pedagoģijā un kvalifikāciju ar tiesībām mācīt latviešu valodu un literatūru pamatskolā drīkst šos mācību priekšmetus mācīt vispārējās vidējās izglītības posmā (10.–12. klase)? Paldies!

A
atbild:
18. janvārī, 2019

Jā, drīkst, jo Ministru kabineta 2018. gada 11. septembra noteikumos Nr. 569 Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību pedagogam nepieciešamā izglītība vairs nav dalīta izglītības pakāpēs. Tas izriet arī no minētajos noteikumos sākotnējās ietekmes novērtējuma ziņojumā (anotācijas) norādītajām pašreizējām situācijām un problēmām, kuru risināšanai tiesību akta projekts izstrādāts, kā arī tiesiskā regulējuma mērķa un būtības.