Lasīšanai: 1 minūte

Divos mikrouzņēmumos vienlaikus strādāt nevar

J
jautā:
02. janvārī, 2019
Santa

Vai mikrouzņēmuma darbinieks var strādāt citu algotu darbu citā uzņēmumā, kas nav mikrouzņēmums?

A
atbild:
04. janvārī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Mikrouzņēmumu nodokļa likuma 2.2 pantā ir noteikts, ka MUN maksātāja darbinieks 2019. gadā vienlaikus varēs būt nodarbināts tikai vienā mikrouzņēmumā. Proti, jau 2018. gadā VID nereģistrēja mikrouzņēmuma darbinieku kā darba ņēmēju mikrouzņēmumā, ja tas jau bija nodarbināts citā mikrouzņēmumā.

Likums neliedz darbiniekam būt nodarbinātam gan mikrouzņēmumā, gan uzņēmumā, kas darbojas normālā nodokļu maksāšanas režīmā.

Turklāt jāvērš uzmanība, ka algota darbinieka tiesības strādāt blakus darbu (strādāt citā darbavietā) nosaka arī noslēgtais darba līgums. Jums ir jāiepazīstas ar darba līguma saturu un jānovērtē, vai darba devējs nav noteicis prasību blakus darbu ar to saskaņot.