Vai ir atļauta sējas kaņepju sēklu eļļas izmantošana

J
jautā:
02. janvārī, 2019
Inese

Sveiki! Jau kādu laiku vēlos pasūtīt kanabidiola eļļu personīgai lietošanai, bet vēl joprojām īsti nav skaidrs, vai ir legāli to pasūtīt. Pievienošu saiti uz vietni, no kuras ir doma sūtīt. Paldies jau iepriekš! https://www.royalqueenseeds.com/cbd-oil/306-cbd-oil-25.html

A
atbild:
11. janvārī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

LV portālā ir pieejams Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) skaidrojums par kanabidiola un pārtikas produktu, kuri satur šo vielu koncentrētā veidā, aprites regulējumu Eiropas Savienības mērogā, kur cita starpā dienests norāda, ka sējas kaņepju (Cannabis sativa) sēklu eļļas izmantošana pārtikā Eiropas Savienībā ir atļauta, taču kaņepju sēklu eļļā kanabidiola (CBD) saturs ir niecīgs. Savukārt atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 352 Noteikumi par veterinārajai kontrolei nepakļautas pārtikas ievešanu no trešajām valstīm un tās kontroles kārtību valsts robežas kontroles punktos, brīvajās zonās, brīvajās noliktavās un muitas noliktavās prasībām Pārtikas un veterinārais dienests pārtiku nekontrolē, ja privātpersona starptautiskā pasta sūtījumā nosūta pārtiku, kura nav paredzēta komerciāliem mērķiem (tās svars nepārsniedz 1 kg). Ja rodas papildu jautājumi, aicinām sazināties ar PVD.